Registracija +370 678 84422 info@slenioklinika.lt T. Kosciuškos g. 26, Vilnius

Estetinis plombavimas

Estetinis dantų plombavimas

Estetinis dantų plombavimas – tai danties audinį ir dantenas tausojanti dantų restauracijos procedūra, kurios metu atstatomi nuskilę, nudilę, pažeisti, spalvą pakeitę dantys. Estetinis plombavimas leidžia pakeisti dantų formą, panaikinti tarp dantų esančius tarpus ar susigrūdimus. Restauracijų metu naudojamas aukštos kokybės kompozitas, užtikrinantis nepriekaištingą estetiką, tvirtumą ir patikimą sukibimą su danties audiniais. Taip atkuriama natūrali dantų funkcija ir užtikrinamas sukandimo tvirtumas. ¬„Slėnio“ odontologijos klinika dirba individualiai su kiekvienu pacientu, parinkdama konkrečiu atveju tinkamiausią sprendimą, kad dantų spalva, forma ir mikrostruktūra prilygtų natūralaus danties estetikai. Tarptautinius kokybės standartus atitinkančios plombinės medžiagos, inovatyvi darbo įranga ir ilgametė specialistų patirtis užtikrina ilgalaikį ir patikimą rezultatą, skaisčią ir spindinčią šypseną.

Estetinio dantų plombavimo procedūra

Apžiūra ir gydymo planas
Konsultacijos metu išklausome paciento lūkesčius, įvertiname bendrą dantų būklę bei aptariame estetinės restauracijos galimybes.

Danties paruošimas
Vietinėje nejautroje (esant poreikiui) išimamos senos plombos, išvalomi ėduonies pažeisti danties audiniai, smėliasrove paruošiami danties paviršiai, kurie bus atkuriami estetiniu plombavimu.

Plombavimas
Anatomiškai tiksliai atkuriame dantų struktūrą bei spalvą. Taip pat, gali būti koreguojama danties forma.

Estetinio dantų plombavimo procedūros metu šalinami tik pažeisti, estetinį vaizdą gadinantys audiniai, todėl maksimaliai tausojama danties struktūra ir apsaugoma gleivinė. Didesnėms korekcijoms, pvz., dantų tiesinimui, platiems tarpdančiams ar sąkandžio anomalijoms, rekomenduojame ortodontinį gydymą.

Estetinį plombavimą siūlome pradėti nuo profesionalios burnos ertmės higienos. Esant poreikiui, dantų balinimas ar tiesinimas breketais turėtų būti atliekamas prieš estetinį plombavimą, kadangi plombos nebąla ir išlaiko savo pradinę spalvą.

 

Estetinio plombavimo privalumai

  • Tausojami natūralūs danties audiniai.• Dantis sustiprinamas.
  • Sumažėja jautrumas.
  • Netaikomos laboratorinės procedūros.
  • Estetinis plombavimas atliekamas per vieną ar kelis vizitus.
  • Jei restauracija nuskyla, atliekamos greitos korekcijos, paprastai – per vieną vizitą.
  • Ypač tinka vaikams ir paaugliams, jei nuskyla vienas ar keli dantys.

Estetinio plombavimo trūkumai

  • Laikui bėgant gali atsirasti kraštinis plombų nevientisumas, nusidažymas ar pralaidumas.
  • Kompozitas atitinka dentino, bet ne emalės fizines ir optines savybes, todėl jis rekomenduojamas tik dentino restauracijai. Tuo tarpu emalei siūlomos keramikos (porceliano) restauracijos.
  • Kompozitai linkę kaupti apnašą, todėl kasmetinės profesionalios higienos metu restauracijos siūlome nupoliruoti.

Konsultuoja ir gydymą taiko gydytoja odontologė Miglė Baranauskaitė

Estetinių plombų priežiūros atmintinė

Atliktus estetinį dantų plombavimą, 12 valandų rekomenduojame nevartoti jokių dažančių maisto produktų bei gėrimų (pvz., arbatos, kavos, raudonojo vyno, burokėlių, uogienės, kario prieskonių ir kt.), taip pat – nerūkyti ir nesidažyti lūpų. Gali būti, kad kurį laiką sunkiau tarsite kai kuriuos garsus – burnos ir veido bazinis adaptacijos periodas gali tęstis kelias savaites. Kontrolinė gydytojo apžiūra rekomenduojama po dviejų savaičių. Estetinio plombavimo metu dantys buvo izoliuoti specialia drėgmei nelaidžia guma – koferdama, kuri džiūdama keičia spalvą, todėl realus estetinio plombavimo rezultatas (dantų spalva, plombų kraštinis sukibimas, gleivinės būklė ir pan.) matomas tik praėjus 14 dienų. Reikalui esant, odontologas gali pasiūlyti estetinių plombų korekciją. Jei norite džiaugtis ilgalaikiais rezultatais, po procedūros saikingai vartokite dažančius maisto produktus, stenkitės nerūkyti arba mažinkite cigarečių kiekį. Dantų valymui rekomenduojame naudoti švelnų dantų šepetėlį ir atsisakyti balinančios dantų pastos (joje yra mikroabrazyvių dalelių, galinčių subraižyti plombos paviršių).

Rekomendacijos ir patarimai

  • Naudokite mažo abrazyvumo dantų pastą, atsisakykite balinančių dantų pastų, taip pat – priemonių su chlorheksidinu, soda (natrio bikarbonatu) ir žolelėmis.
  • Naudokite minkštą arba vidutinio kietumo dantų šepetuką. Valydami dantis atlikite vertikalius ir sukamuosius (ne horizontalius) valymo judesius.
  • Kasdien naudokite vaškuotą higieninį tarpdančių siūlą arba įvairaus dydžio tarpdančių šepetukus.
  • Rinkitės bealkoholį burnos skalavimo skystį, kuris mažina mikroorganizmų kiekį ir gerina burnos ertmės kvapą. Skalavimo skysčiai su alkoholiu gali paskatinti restauracinių medžiagų ir gleivinės dehidrataciją, suminkštinti estetines plombas ir didinti mikropralaidumą.
  • Rinkitės tas dantų pastas ir burnos skalavimo skysčius, kurių sudėtyje yra natrio fluoridas ir venkite priemonių su alavo fluoridu (Stannous fluoride) arba parūgštintu fosfato fluoridu (Acidulated phosphate fluoride).
  • Jei odontologas paskyrė apsaugines dantų kapas (pvz., dėl dantų griežimo), jas naudokite kiekvieną naktį, kad apsaugotumėte estetines restauracijas. Nekąskite kietų produktų ar medžiagų (pvz., kaulų, vaisių kauliukų, butelių kamščių ir t. t.), kadangi dantims bus suteikiamas papildomas krūvis ir jie gali nuskilti.
  • Jei dantys yra jautrūs, siūlome naudoti specialų dantų kremą.