Registracija +370 678 84422 info@slenioklinika.lt T. Kosciuškos g. 26, Vilnius

Estetinis protezavimas

Estetinis dantų protezavimas

Estetinis dantų protezavimas – tai moderni, greita ir patikima estetinės odontologijos procedūra, užtikrinanti ilgalaikius rezultatus. Protezavimas atliekamas šalinant dantų pažeidimus ir (arba) restauruojant didesnius defektus, taip pat – keičiant senas ar netikslias restauracijas. Estetinio dantų protezavimo procedūra leidžia koreguoti dantų spalvą ir formą, pašalinti tarp dantų esančius tarpus. Tinkamai atliktas gydymas džiugins skaisčia šypsena, suteiks daugiau pasitikėjimo savimi. Konkretus protezavimo tipas parenkamas individualiai, priklausomai nuo paciento pageidavimų ir odontologinių problemų. Inovatyvi įranga, kokybiškos medžiagos ir ilgametė „Slėnio“ odontologijos klinikos patirtis užtikrins tikslų danties audinių atkūrimą – dantų forma, spalva, skaidrumas ir paviršiaus mikrostruktūra prilygs natūralaus danties estetikai.

Kada reikalingas estetinis dantų protezavimas?

Taikant estetinį plombavimą kompozitinėmis plombomis koreguojama pakitusi dantų spalva ir (arba) atstatoma prarasta dantų forma. Ši procedūra gali būti taikoma ir tuomet, kai dantį pažeidžia kariesas, pacientas patiria traumą, dantys nulūžta arba nudyla. Deja, plombuojant ne visada išgaunamas pageidaujamas estetinis vaizdas. Tokiu atveju siūlomas estetinis dantų protezavimas.

Estetinės dantų restauracijos rekomenduojamos tai atvejais, kai konservatyvios technikos (estetinis plombavimas, dantų balinimas) yra neefektyvios arba jų nepakanka atkurti gražią ir funkciškai stabilią šypseną. Estetinės restauracijos reikalingos ir nusidėvėjusių dantų atstatymui.

Protezavimas laminatėmis

Porceliano laminatė (venyras) – tai minimaliai invazyvi, estetiška (t. y. savo spalva, skaidrumu, forma panaši į natūralų dantį) restauracija. Procedūros metu dantis nupreparuojamas panašiai, kaip ir estetinio plombavimo atveju, tačiau ši restauracija yra daug patvaresnė, ilgaamžiškenė ir nekeičianti spalvos.

Porceliano laminatės (venyrai) – tai labai plonos porceliano plokštelės, kurių storis gali siekti 0,2–0,5 mm (konkretus skaičius priklauso nuo to, kaip stipriai reikės keisti danties formą ir spalvą). Laminatės fiksuojamos prie dantų emalės ant išorinio danties paviršiaus specialiu adhezyviniu cementu. Tai labai estetiška, mažai invazyvi restauracija, kurios metu galima pakeisti ne tik dantų spalvą, bet ir formą, taip pat – uždengti tarp dantų esančius tarpus. Dantų laminatės nepakeis spalvos, nors ir gersite arbatą, kavą ar vartosite kitus dantis dažančius produktus. Tačiau, kaip ir bet kuri kita įvairiuose protezų tipuose naudojama keramika, laminatės gali įtrūkti arba įskilti.

Laminačių gamyba užtrunka 2–3 savaites (pacientas tuo metu būna su laikinais dantimis). Siekiant optimaliausio rezultato, būtina iš anksto suplanuoti laminačių spalvą ir formą, atlikti dantų pavaškavimą laboratorijoje, kur gaminamos laminatės. Estetiniam išbaigtumui sukurti reikalingas ne vienas vizitas pas gydytoją.

Kiek kainuoja laminatė (venyras)?

Laminatė (IPS e.max press)  –  559 €


Konsultuoja ir gydymą taiko gydytoja odontologė Dalia Marmienė

Konsultuoja ir gydymą taiko gydytoja odontologė Julius Dirsė