Registracija +370 678 84422 info@slenioklinika.lt T. Kosciuškos g. 26, Vilnius

Implantacija

Dantų implantai

Dantų implantai naudojami prarastų dantų atkūrimui. Implantacija atstato natūralių dantų funkcijas ir išsaugo nepriekaištingos šypsenos estetiką. Kadangi implantas palaikomas toje pačioje vietoje, kurioje buvo natūralus dantis, nenukenčia kramtymo kokybė, žandikauliui tenka būtina apkrova, kaulas apsaugomas nuo nykimo ir išlaikomas estetinis vaizdas. Dantų implantai gali būti naudojami tiek vieno, tiek kelių ar viso žandikaulio dantų atkūrimui. Kvalifikuoti „Slėnio“ odontologijos specialistai atliks visus būtinus tyrimus ir patars dėl konkrečiai Jums tinkančio implanto sriegimo.

Kas yra dantų implantai?

implantasDanties implantas yra mažas titaninis varžtelis, įsriegiamas į kaulą ten, kur trūksta danties, kad suteiktų stabilią ir ilgalaikę atramą naujam danties pakaitalui.

Titaniniai dantų implantai buvo pradėti naudoti jau prieš trisdešimt metų. Per šį laikotarpį implantai buvo nuolatos tobulinami. Daugybė mokslinių tyrimų įrodė, kad dantų implantacija yra efektyvi, patikima ir geriausia gydymo metodika, norint pakeisti trūkstamus dantis.

Kas sudaro dantų implantą?

sandara

Pagrindinę dantų implanto dalį sudaro titaninis implantas („šaknis“). Jis primena srieginį varžtą, kurio paviršius yra specialiai apdirbtas taip, kad būtų maksimaliai padidintas jo suaugimas su kaulu. Implanto dydis yra praktiškai toks pat, kaip ir atitinkamo natūralaus danties šaknies. Implantas yra įsriegiamas į kaulą ir paliekamas be papildomos apkrovos 2–6 mėnesiams, kol įvyksta pilna jo integracija ir suaugimas su kaulu.

implanto-dalisImplanto integraciją užtikrina tai, kad titanas yra viena iš nedaugelio medžiagų, kurios gali vykdyti oseointegraciją, t. y. pilnai suaugti su kaulu ir nesukelti atmetimo reakcijos.

Kai implantas yra įsitvirtinęs kaule, į implantą yra įsukama kita jo dalis, speciali titaninė detalė, vadinama atrama (“abutmentu”).

implantas-aAtrama leidžia užfiksuoti vėliausiai pritvirtinamą implanto dalį – dirbtinį danties vainiką. Dažniausiai vainikėlis yra tvirtinamas jį prisriegiant prie implanto.

Vainikėlio spalva, forma ir kitos fizinės savybės parenkamos taip, kad kuo tiksliau atkartotų greta esančių dantų savybes, todėl ši restauracija atrodo visiškai natūraliai.

 Kodėl verta rinktis dantų implantaciją?

Geriausias sprendimas, praradus natūralų dantį. „Slėnio“ odontologijos klinika Vilniuje daug dėmesio skiria naujausioms priemonėms, profesionalumui ir tobulinimuisi dantų implantacijos srityje. Mes tikime, jog šiandien dantų implantai yra geriausias sprendimas esant dantų trūkumui. Tinkamai funkcionuojančios ir subalansuotos dantų eilės siejamos su geresne gyvenimo kokybe – Jūs ne tik galėsite vėl visavertiškai kramtyti, bet ir džiaugtis puikia savo šypsenos estetika.

Išsaugoma žandikaulio kaulo forma. Dantys suteikia formą ir atramą veido minkštiesiems audiniams, todėl kai netenkame dantų, defekto srityje esančios dantenos ir žandikaulių kaulas ima trauktis, o veidas ima atrodyti senesnis, nei yra iš tikrųjų. Dantų implantai yra maži titaniniai varžteliai, kurių dydis atitinka natūralių dantų šaknų dydį. Kai tik implantas yra įsriegiamas į kaulą, kur nėra danties, žandikaulio kaulas pradeda tvirtėti ir suauga su implantu. Svarbiausia yra tai, kad tokiu būdu išsaugoma žandikaulių kaulo forma ir sustabdomas senėjimo procesas.

Puiki kramtymo kokybė ir nepriekaištinga estetika. Implantai savo veikimo mechanizmu yra artimiausi natūraliems dantims. Jie yra nepaprastai stiprūs, o tai reiškia, kad jais galite atkąsti ir kramtyti taip pat užtikrintai, kaip su natūraliais dantimis, net jei tai būtų itin kietas maistas, pvz., obuoliai ar žalios morkos. Implantai yra ilgalaikiai ir leidžia gyventi taip, tarsi turėtumėte visus natūralius dantis. Be to, dantų implantų panaudojimas yra labai platus, todėl vieno ar daugiau implantų kombinacija žmogaus veidą papuoš nuostabia šypsena.

Kodėl dantų implantai yra geriau už išimamą dantų plokštelę ar tiltą?

Jei praradote dantį arba danties būklė tokia prasta, kad jį greitai teks pašalinti, tokiu atveju tarpą dantų eilėje galima užpildyti naudojant išimamą plokštelę, tiltą arba dantų implantą. Daugeliui žmonių išimama plokštelė atrodo gana pasenęs dalykas, kurį nešiojo jų seneliai, be to, reikės skirti laiko plokštelės išėmimui ir valymui. Gaminant tiltus visais atvejais reikia nušlifuoti gretimus atraminius dantis. Tačiau didžiausia problema, susijusi ir su plokštelėmis, ir su tiltais, yra tai, kad jie nepadeda išsaugoti kaulo ir dantenų, esančių pašalinto danties srityje, todėl ateityje šie audiniai dar labiau traukiasi ir plonėja, taip sukurdami priešlaikinio senėjimo efektą. Šiuo atžvilgiu dantų implantai veikia kaip natūralūs dantys, juos įstatant nereikia šlifuoti gretimų dantų, be to, išsaugomas kaulas ir dantenos, todėl tai yra kur kas praktiškesnis ir ilgalaikius rezultatus užtikrinantis sprendimas.

„Slėnio“ odontologijos klinikoje dirbantys profesionalai yra sukaupę ilgametę darbo patirtį, kuri kartu su naujausiomis technologijomis, kokybiškomis priemonėmis ir aukšto lygio technikos laboratorija užtikrina ypatingai natūralų, estetišką implantų ir visos šypsenos vaizdą.

Konsultuoja ir gydymą taiko gydytojas burnos, veido ir žandikaulių chirurgas Aleksandras Gordevičius

Implantų panaudojimas odontologijoje

 1. Išimamų protezų (plokštelių) fiksacija arba alternatyvus bedančių žandikaulių protezavimas

Implantai gali būti naudojami išimamų protezų fiksacijai, kuri neleidžia protezams judėti kalbant ar kramtant. Implantai padės išvengti išimamų protezų ir leis džiaugtis fiksuotais gaminiais, net jei žandikaulyje nėra dantų. Jūs ir vėl galėsite drąsiai atsikąsti obuolio, valgyti, ką norite, pasitikėti savimi ir kalbėti viešose vietose.

 1. Implantų panaudojimas vietoj tiltų

Implantai yra tokie tvirti, kad jie gali būti naudojami kaip nuolatinis tilto pakaitalas, t. y. vietoje atraminių dantų į kaulą įsriegiami implantai ir tarp jų pagaminama tarpinė dalis, užpildanti likusį tarpą.

 1. Implantai vietoj prarastų arba prastos būklės, nestabilių ar infekuotų dantų

Jei esamas vainikėliu apvilktas dantis yra abejotinos prognozės ir nėra galimybių šią problemą išspręsti, dažnai siūloma problemišką dantį atsargiai pašalinti, o į jo vietą įsriegti daug patikimesnį ir tvirtesnį implantą.

 1. Implantas vietoj trūkstamo danties

Dažnai pasitaiko atvejų (iki 6 proc.), kai dėl įgimto užuomazgų trūkumo neišdygsta vienas ar daugiau nuolatinių dantų. Dažniausiai neišdygsta antrieji viršutiniai kandžiai. Tokiu atveju bendradarbiaujant su gydytoju ortodontu galima nesudėtingai išspręsti šią problemą ir į trūkstamo danties vietą įsriegti implantą, ant kurio pagamintas vainikėlis atliks visas trūkstamo danties funkcijas ir leis pasiekti geriausią įmanomą sąkandį ir šypsenos estetiką.

Kaip gali būti atkurti trūkstami dantys?

– Kai trūksta vieno danties

Kai žmogaus burnoje trūksta vieno danties, paprastai kalbama apie du šios problemos šalinimo būdus. Tai vieno danties implantacija arba dantų tiltelio dėjimas. Deja, praktika rodo, kad pastarasis variantas turi daugiau trūkumų nei privalumų, kadangi pasirinkus šią procedūrą reikia paaukoti tiek šalia esančius sveikus dantis, tiek iliuzijas, jog jausitės komfortiškai.

Dantų implanto privalumai:

 • Išsaugomi sveiki dantys, kadangi implantui nereikia papildomos atramos, dėl kurios šlifuojami gretimi dantys.
 • Dėl natūralios žandikaulio apkrovos ir nuolatinio raumenų darbo kramtant maistą, kaulas efektyviai apsaugomas nuo nykimo, o veido forma nesusensta anksčiau laiko.
 • Implantas atrodo kaip tikras dantis ir išlaiko visas natūralumo savybes, todėl nejaučiamas diskomfortas nei valgant, nei šypsantis ar bendraujant.
 • Implantas gali tarnauti visą gyvenimą, nuolat prižiūrint burnos ertmę ir profilaktiškai lankantis pas dantų gydytoją.

– Kai trūksta kelių dantų

Atlikti tyrimai rodo, kad kelių dantų trūkumas burnoje gali tapti rimta problema. Džiugu tai, kad šiuolaikinėje odontologijoje, naudojant pažangias gydymo ir medžiagų technologijas, gydytojai gali pasiūlyti optimalius gydymo sprendimus. Efektyvius, greitus ir patikimus rezultatus užtikrins dantų implantų tiltelis.

Dantų implantų tiltelio privalumai:

 • Išsaugomi sveiki dantys, kadangi nereikia šlifuoti šalia esančių dantų.
 • Sukuriama natūrali apkrova žandikauliui, todėl kaulas apsaugomas nuo nykimo, o veido forma nepradeda senti anksčiau laiko.
 • Implantai atlieka visas natūralaus danties funkcijas, todėl nejaučiamas diskomfortas nei valgant, nei šypsantis ar bendraujant.
 • Tinkamai prižiūrimi, implantai gali tarnauti visą gyvenimą.

 

– Kai trūksta visų dantų

Jei Jūsų viršutiniame arba apatiniame žandikaulyje trūksta visų dantų, siūlomos kelios jų atkūrimo galimybės. Pirmoji – puikiai žinomi išimami protezai. Paprastai juos turi vyresnio amžiaus žmonės. Deja, turbūt visiems yra tekę girdėti, kad tokie protezai negali suteikti pilnavertiško komforto valgant, bendraujant, be to, juos tenka dažnai koreguoti. Kita galimybė – fiksuojamas ir visam laikui ant implantų pritvirtinamas dantų tiltelis.

Įprastinių išimamų dantų protezų trūkumai:

 • Dantų protezai nėra stabilūs.
 • Dantų protezai vargina dantenas ir burnos gleivinę.
 • Dantų protezai neišsprendžia kaulo nykimo problemos – kramtant maistą, jie neapkrauna žandikaulio kaulo ir nestiprina raumenų.
 • Sunku valgyti, nes dantų protezus nuolat tenka koreguoti.
 • Dantų protezai negali užtikrinti nepriekaištingos estetinės išvaizdos.

Ant implantų tvirtinamo nuolatinio dantų protezo privalumai:

 • Dantų tiltelis užfiksuojamas labai tvirtai ir stabiliai.
 • Užtenka vos 4–6 implantų, kad būtų galima atkurti visus apatinio ar viršutinio žandikaulio dantis.
 • Tiltelio stabilumas garantuos, kad burnos gleivinė ir dantenos nebus varginami.
 • Kadangi tiltelio nereikia nuolatos išimti, paprastai jis tarnauja ilgiau, kadangi mažiau dėvisi.
 • Pacientas nejaučia jokio diskomforto, todėl gali drąsiai valgyti, kalbėtis ir šypsotis taip, tarsi turėtų natūralius dantis.
 • Garantuojamas estetinis vaizdas.

Implantacijos procedūra

Dantų implantacijos stadijos:

1 dantų implantacijos žingsnis. Ką tik pašalinus dantį, žaizdos vieta visų pirma turi sugyti. Labai svarbu leisti susiformuoti pakankamam kaulo kiekiui toje vietoje, kur buvo dantis. Paprastai šiuo laikotarpiu pagaminamas laikinas tiltas arba laikina estetinė vieno danties plokštelė, kuri uždaro tarpą ir diskretiškai paslepia trūkumą nuo kitų akių.

2 dantų implantacijos žingsnis. Kai implantacijos srityje susidaro pakankamas kiekis tvirto kaulo, vietinėje nejautroje įsriegiama šakninė implanto dalis, o ant jo – dengiamasis varžtelis arba gijimo galvutė, formuosianti dantenas naujajam vainikėliui. Gydytojo pasirinkimas priklauso nuo konkrečios situacijos. Implantas yra paliekamas keliems mėnesiams, kad įsitvirtintų kaule ir su juo suaugtų. Tuo laiku tarpą implanto vietoje slepia laikina plokštelė ar tiltu fiksuojamas laikinas danties vainikas.

3 dantų implantacijos žingsnis. Kai implantas yra tvirtai suaugęs su kaulu, prie jo pritvirtinama iš titano arba cirkonio oksido pagaminta atrama, ant kurios tvirtinamas būsimas „danties“ vainikas. Abi šios medžiagos pasižymi labai aukštu biosuderinamumu su kaulu ir puikiai su juo susilieja.

4 dantų implantacijos žingsnis. Ant atramos pritvirtinamas vainikėlis. Jis yra gaminamas individualiai Jums, atsižvelgiant į gretimų dantų formą ir spalvą, todėl kai jis yra pritvirtintas savo vietoje, nebesiskiria nuo natūralių dantų. Dabar implantas atlieka natūralaus danties funkcijas, o Jūs galite džiaugtis nauja, švytinčia šypsena.

 

Kviečiame registruotis konsultacijai pas gydytoją veido ir žandikaulių chirurgą Aleksandrą Gordevičių – išsamus tyrimas leis parinkti tinkamiausią STRAUMANN sprendimą Jums.

Užtikriname, kad „Slėnio“ odontologijos klinikoje naudojami tik originalūs ir kokybiški STRAUMANN dantų implantai, kuriems išduodamas implanto pasas bei sertifikatas.