Registracija +370 678 84422 info@slenioklinika.lt T. Kosciuškos g. 26, Vilnius
Apie dantų implantus

Kaip ilgai implantai naudojami Lietuvoje?

Nors modernioji implantologija prasidėjo dar 1960 m. Švedijoje, Lietuvoje implantai išpopuliarėjo apie 1990 m.

Ar aš ne per senas dantų implantacijai?

Tikrai NE! Dantų implantus gal turėti bet kuris bet kokio amžiaus žmogus, jei tik yra pakankamai kaulo, į kurį sriegiami implantai. Net jei yra diagnozuojamas nepakankamas kaulo storis, kaulą galima pastorinti atskiros procedūros metu ir paruošti vietą implantacijai.

Kokie yra dantų implantų privalumai ir pranašumai, lyginant su kitais restauravimo būdais?

  • Su savo naujuoju dantų implantu jausitės taip, tarsi tai būtų nuosavas dantis, o jo estetinis vaizdas bus visiškai natūralus.
  • Su dantų implantais labiau pasitikėsite savimi šypsodamiesi ir galėsite džiaugtis valgydami ir kramtydami tai, ką norite.
  • Dantų implantai yra neįkainojamas pakaitalas žmonėms, praradusiems daug dantų ir nešiojantiems išimamas plokšteles – nuo šiol galėsite nebesivarginti jas išsiiminėdami ir džiaugsitės naujais, tvirtais, fiksuotais dantimis.
  • Dantų implantai stabdo kaulo ir dantenų nykimą, taip sumažindami priešlaikinio senėjimo efektą, kuris atsiranda praradus dantis.
    Implantavus dantį:
  • Žandikaulio kaulas gauna apkrovą ir netirpsta.
  • Pilnai atstatoma kramtymo funkcija.
  • Išsaugomas veido grožis.

Ar gydymo metu man reikės vaikščioti „be danties/-ų“?

Gydymo metu padarysime viską, kad galėtumėte pasitikėti savimi bei šypsotis ir niekas kitas nežinos apie laikiną Jūsų tarpą tarp dantų. Dažniausiai gaminama maža kosmetinė plokštelė, kuri laikosi prie gretimų dantų gomurinio / liežuvinio paviršiaus ir imituoja trūkstamą dantį implanto vietoje, tačiau iš išorės ji yra visiškai nepastebima net akyliausiam pašnekovui.

Ar dantų implantacijos procedūra yra skausminga?

Procedūra atliekama vietinėje nejautroje, kuri užtikrina, kad jos metu nejausite jokio diskomforto. Su Jumis nuolat bendraujantis personalas užtikrins, kad jaustumėtės gerai ir galėtumėte kontroliuoti situaciją. Po procedūros atliekama priešuždegiminių vaistų ir vaistų nuo skausmo injekcija į raumenis, kad galėtumėte nesirūpindami važiuoti namo ilsėtis.

Kiek laiko užtrunka dantų implantacija?

Pats implanto įsriegimo procesas užtrunka apie vieną valandą. Po to įprastiniu atveju tenka palaukti nuo vieno iki kelių mėnesių, kol implantas pilnai įsitvirtina kaule, su juo suauga ir tampa paruoštas priimti apkrovą. Esant sudėtingesniems atvejams, gydymas gali užtrukti ilgiau. Pavyzdžiui, jei yra pakankamas kaulo storis implantacijos srityje, gydymas yra trumpesnis, o jei kaulo storis nepakankamas, gydymas gali pailgėti dėl papildomų kaulo priauginimo procedūrų ir pačiam kaulo priaugimui reikalingo laiko. Konkrečiai Jums prognozuojama gydymo eiga ir trukmė bus paaiškinta konsultacijos metu.

Ar dantų implantai gali išsaugoti kaulą?

Taip, dantų implantai išsaugo šalia esantį kaulą ir net jį sustiprina.

Ar prieš dantų implantaciją man reikės atlikti papildomų procedūrų?

Taip. Konsultacijos metu mes įvertinsime Jūsų dantenas ir kaulą bei gretimų dantų būklę. Prieš sriegiant dantų implantus Jūsų dantys ir dantenos turi būti sveiki, todėl mes rekomenduosime visas reikiamas papildomas procedūras, kurios užtikrins, kad prieš sriegiant implantus Jūsų dantys, dantenos bei kaulas būtų sveiki.

Kaip dažnai man reikės atvykti pas odontologą profilaktiniam implantų patikrinimui?

Po danties implantacijos labai svarbu reguliariai profilaktiškai lankytis pas savo odontologą ir atlikti profesionalią burnos higieną. Klinikinių tyrimų rezultatai parodė, kad kasmetinė gydytojo apžiūra yra vienas svarbiausių faktorių, lemiančių implanto ilgaamžiškumą.

danties implantas

Suplanuokite vizitą pas gydytoją